خبرها | سينما و تئاتر
 
عکاس ایرانی برنده مدال طلای جشنواره اکسپوز اسلوونی 2011
 
 
مریم ظهیری مهر
 
تاریخ: 17 دی
منبع: ‌‌‌‌ایلنا

مریم ظهیری‌مهر عکاس ایرانی موفق به دریافت مدال طلای "اتحادیه عکاسان اسلوونی" شد. اين مدال به سومین عکس برتر در هر بخش جشنواره اکسپوز اسلوونی اهدا می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، به این جشنواره که با گواهی فیاپ و انجمن عکاسان آمریکا برگزار شد، 1179 عکاس، تعداد 11579 اثر را به دبیرخانه این جشنواره ارسال کردند، از این بین 76 عکس به عنوان عکس های برتر شناخته شدند که به این تعداد مدال و دیپلم های افتخار اهدا شد که مریم ظهری‌مهر با اثری به نام "گذر زمان" برنده مدال طلا(FZS) این جشنواره شد و محمدرضا مومنی نیز با اثری به نام "گودال" تقدیرنامه و دیپلم افتخار(روبان PSA ) این جشنواره را دریافت کرد.

برگزارکنندگان این جشنواره 2740 عکس که معادل 24 درصد کل عکس های رسیده است را به عنوان عکس‌های برگزیده انتخاب کردند تا برای القاب فیاپ از آنها استفاده شود.

همچنین عکاسانی که در بین برگزیدگان نهایی نمایشگاه قرار گرفتند شامل هیوا نقشی، فرید ثانی، امین شهامی پور، حمیدرضا شیخ مرتضی، امیرحسین مددی، زهرا دلاوری، علی سامعی، برنا میراحمدیان، داود عامری، هادی قیدی، اصغر صامتی، احمد ریحان، حسین شجاعی منش، علی محمد نیلفروشان، خاطره باغبان، محسن حقیقت زاده، مژگان عبادی، احمد قاسمی، حمزه کرباسی، احسان ابراهیمی فخار، ابراهیم باختری، سارا صرافان، مهدخت فرهمند، رامین فرزین راد، نفیسه هاشم زاده و مسیح مستاجران هستند.

اين جشنواره در سه بخش و با موضوع آزاد رنگی، آزاد تک رنگ و منظره و زير نظر فدراسیون جهانی هنر عکاسی FIAP، انجمن عکاسی آمریکا PSA و UPI و انجمن عکاسی اسلوونی برگزار شده و عکس هاي راه يافته در آن براي دريافت القاب FIAPو PSA محاسبه مي شود که در این دوره از جشنواره بیش از 60 عکس از عکاسان ایرانی به این جشنواره راه یافت.

کاتالوگ جشنواره با کیفیت 5 ستاره فیاپ (بالاترین کیفیت فیاپ) برای اعضا ارسال می شود.


 

تبلیغات