خبرها | سينما و تئاتر
 
نمايش فيلم‌هاي ايراني در بازار کن
 
 
 
تاریخ: 31 اردیبهشت
منبع: ایسنا

نمايش فيلم‌هاي ايراني در بازار جشنواره‌ي فيلم کن با «شيرتوشير» ابراهيم فروزش از صبح روز جمعه ـ 29 ارديبهشت ماه ـ آغاز شد.

19 فيلم از سوي بنياد سينمايي فارابي در بازار فيلم کن به روي پرده مي روند و «روياي سينما» به کارگرداني علي و حمید  شاه‌حاتمي و «سلام بر فرشتگان» به کارگرداني فرزاد اژدري ديگر آثاري هستند که به نمايش درآمدند.

در ايام برپايي جشنواره تبليغ نمايش فيلم‌هاي ايراني طي 4 نوبت در اسکرين ديلي و پشت جلد نشريه بامپر که توزيع وسيعي مي‌شوند درج خواهد شد و همچنين پنل تبليغاتي در محل پرتردد بازار نصب شده است.

 چتر سينماي ايران در کن شامل فارابي، انجمن سينماي جوانان، آريا صنعت تخيل، فيلميران و مرکز گسترش سينماي مستند و تجربي مي شود که به عرضه محصولاتشان مي پردازند.


در خارج از چتر هم در بخش هاي ديگر بازار از ايران موسسه رسانه هاي تصويري، حوزه هنري، صداوسيما، مستقل‌هاي ايراني و شرکت شهرزاد غرفه دارند و آثار کشورمان را عرضه مي‌کنند.
هنگامه قاضياني، يکتا ناصر، فرهاد اصلاني، محسن علي اکبري، علي علايي، همايون اسعديان، غلامرضا موسوي، علي معلم، شهرام عليدي، فاطمه معتمدآريا، جهانگير الماسي، مجيد جوزاني و سعيد سهيلي از سينماگران ايراني هستند که طي دو روز اول جشنواره در کن حضور دارند و از مديران نيز مي‌توان به امير اسفندياري، حسن نجاريان، محمد رضا عباسيان، شفيع آقامحمديان، هاشم ميرزاخاني و غلامرضا منتظمي اشاره کرد. 

بازار جشنواره فیلم کن تا 5 خرداد ادامه خواهد داشت.


 

تبلیغات