خبرها | سينما و تئاتر
 
برگزاری چهارمین جشنواره فیلم های ایرانی در جمهوری چک

 
 

تاریخ: 16 دی 1393

 

چهارمین جشنواره فیلم های ایرانی جمهوری چک از روز 17 تا 21 دی در شهر پراگ و از 23 تا 25 دی در شهر برنو در جمهوری چک برگزار خواهد شد.

 

چهارمین دوره این جشنواره از چهار بخش مختلف چون "بخش رقابتی فیلم های بلند"، "بخش غیر رقابتی"، "بخش مستند" و "بخش فیلم های کوتاه" تشکیل شده است.

فیلم های "این یک رویا است" ساخته محمود غفاری، "من عصبانی نیستم" ساخته رضا درمیشیان، "دختری در شب تنها به خانه می رود" ساخته آنا لیلی امیرپور، "آرایش غلیظ" ساخته حمید نعمت الله، "برف" ساخته مهدی رحمانی، "ماهی و گربه" ساخته شهرام مکری و "قاعده تصادف" ساخته بهنام بهزادی در "بخش رقابتی فیلم های بلند" این جشنواره با یکدیگر به رقابت می پردازند.

در "بخش غیر رقابتی" این جشنواره دو فیلم "پوسته" ساخته مصطفی آل احمد و "پله آخر" به کارگردانی علی مصفا به نمایش در خواهند آمد.

در "بخش رقابتی مستند" فیلم هایی چون "خاطراتی برای تمام فصول" ساخته مصطفی رزاق کریمی، "راننده و روباه" ساخته آرش لاهوتی، "فالگوش" ساخته محمدرضا فرزاد، "خانه ای در مه" ساخته مختار نامدار و "توقفگاه" ساخته کاوه بختیاری با یکدیگر به رقابت می پردازند.

در "بخش فیلم کوتاه" این جشنواره نیز فیلم هایی چون "مثل هر روز" ساخته عماد خدابخش، "دوچرخه سواری" اثر حامد رجبی، "ارتش پنهان" ساخته محمد اسماعیلی، "دوئت" ساخته نوید دانش و "نامو" ساخته صلاح صالحی به نمایش در می آیند.

داوری این دوره جشنواره فیلم های ایرانی جمهوری چک بر عهده علی مصفا، پتر کولیها، ویرا لانگرووا و فریبا سومانسکا  خواهد بود.

 

منبع: طاووس

 

 

تبلیغات