خبرها | معماری
 
پروژه‌ میدان آذربایجان ایران در جایگاه سوم مسابقه‌ بین‌المللی استعدادیابی ۲۰۱۶
 
 
تاریخ: ۱۴ دی‌ماه ۱۳۹۵

ایران و ایتالیا مشترکا در جایگاه سوم مسابقه بین‌المللی استعدادیابی INSPIRELI AWARD2016 قرار گرفتند.

 ایران و ایتالیا مشترکا در جایگاه سوم مسابقه بین‌المللی استعدادیابی INSPIRELI AWARD2016  که با حمایت UIA برای دانشجویان، معماران، و طراحان جوان‌تر از 35 سال برگزارشد، قرار گرفتند. از ایران پروژه میدان آذربایجان که در سال گذشته حائز رتبه 1 مسابقه بین اللملی طراحی میدان اذربایجان به مدیر گروهی سمیه روانشادنیا وهمکاران او عطاءالدین ششمانی و محمد مهدی واحدی شد، امسال رتبه سوم مسابقه بین‌المللی استعدادیابی INSPIRELI AWARD 2016 را کسب کرد.

مسابقه اینسپایرلی یکی از موفق‌ترین مسابقات حمایت کننده استعدادهای جوان معماری و طراحی از دوره اول سال( 2015) بوده است. بدین صورت که هر شرکت کننده با بارگذاری یک تا سه عکس از طرح‌های خود در پروفایل شخصی‌اش در مسابقه شرکت کرده و می‌تواند منتظر نظرات، آرا مردمی و نتیجه داوری مسابقات باشد. مجموعه INSPIRELI بعنوان اولین شبکه اجتماعی معماران و طراحان جهان، فضایی برای اشتراک گذاری رایگان، ارائه طرح‌ها و همچنین ارتباط مستقیم با معماران، طراحان و تیم‌های اجرایی مشغول در سراسر دنیا را فراهم آورده است.

مسابقه سال 2016 دارای بیش از 1052 شرکت کننده از 99 کشور و 300 دانشگاه جهان بوده است، شرکت کننده‌هایی که 2903 تصویر را در سایت بارگذاری کرده و 25626 رأی دریافت کرده‌اند. هیئت هیئت داوران متشکل از 55 معمار برجسته از 39 کشور جهان است که بعد از آرای تخصصی خود و آرای مردمی تعداد 50 طرح رادر 1 دسامبر  بعنوان فینالیست مسابقه بین‌المللی INSPIRELI AWARD 2016 برگزیدند. از میان 50 فینالیست دور پایانی در 21 دسامبر این مسابقه سه برنده رأی داوری و یک نفر برنده اراء عمومی اعلام کرده است. شرکت کننده‌هایی از ایتالیا، ژاپن و ایران برنده رتبه 1 تا 3 هیات داوران شدند و مسابقه دهنده ای ازفرانسه نیز دررای گیری عمومی برنده شد.

رتبه 1 Giacomo Garziano از ایتالیا
رتبه2 Daiki Watanabe  از ژاپن
رتبه 3 مشترک از ایران و ایتالیا :
ایران : سمیه روانشادنیا (اعضاء گروه :عطاءالدین ششمانی ،محمد مهدی واحدی)
ایتالیا : Magdalena Tröbinger

* جوایز : تندیس "بال‌هایی رو به آینده" اثر Borek Sipek به نفر برگزیده داوران، جوایز بین‌المللی به رتبه اول تا سوم، جایزه طرح منتخب اعضا و همینطور طرح منتخب آرا مردمی. همچنین برندگانی از نفرات برتر  100 کشور دنیا معرفی شدند.

پروژه یادشده از ایران حاوی تصاویری از شیتهای مسابقه طراحی میدان بزرگ آذربایجان (شهر تبریز) می‌باشد که در زمستان سال گذشته در مسابقه بین‌المللی طراحی میدان آذربایجان حائز رتبه اول شده بود. طراحان این پروژه با الهام از منطقه کوهستانی آذربایجان و ژئوی شهر تبریز و همچنین بهره گیری از انرژی پایدار در تعریف المان‌های خود به فرمی پیوسته، نو وکلیتی منسجم رسیدند.
منبع: هنرآنلاین

 
 
 

 

تبلیغات