خبرها | سينما و تئاتر
 
نمایش مشترک کمدی موزیکال «بختور» ایران و جمهوری آذربایجان در باکو
 


تاریخ: ۲۱ اسفندماه ۱۳۹۵

نمایش مشترک ایران و جمهوری آذربایجان با حضور هنرمندان دو کشور به زودی در سالن اصلی تئاتر موزیکال دولتی باکو روی صحنه می‌رود.

به دنبال حضور نمایندگان تئاتر موزیکال دولتی باکو در جشنواره فجر استانی آذربایجان شرقی و توافقات حاصل شده بین گروه هنری بابک از آذربایجان شرقی و طرف آذری، نمایش مشترکی با حضور هنرمندان دوطرف تولید و در ایام نوروز به اجرا در خواهد شد.

این نمایش با عنوان "بختور" به نویسندگی بابک نهرین و کارگردانی یعقوب صدیق جمالی و حضور بازیگران بنام جمهوری آذربایجان در مراحل نهایی تمرینات خود قرار دارد.

به گفته‌ی یعقوب صدیق جمالی، کارگردان نمایش "بختور" در این نمایش بیش از ۱۵۰ هنرمند شامل بازیگر، موزیسین، عوامل پشت صحنه و ... مشارکت دارند.

کارگردان و نویسنده‌ی نمایش "بختور" از ایران بوده ضمن اینکه بابک نهرین، بهمن تقی پور و جمال ساقی نژاد از گروه هنری بابک همراه با بازیگران جمهوری آذربایجان در نمایش بختور به ایفای نقش می پردازند.

داستان این نمایش بر اساس یک افسانه تنظیم شده و بهانه‌ی اجرای نمایش کمدی یاد شده، جشن نوروز به عنوان یکی از نمادهای مشترک ایران باستان و کشورهای همسایه همچون جمهوری آذربایجان است. اهالی فرهنگ و هنر دو کشور همانند پلی هستند که باید بین گذشته تاریخی و آینده را به هم متصل کنند تا نسل های بعدی از نظر هویتی دچار سردرگمی نباشند.

منبع: تئاتر آذربایجان

 

 

تبلیغات