خبرها | عکاسی
 
هفتمین نمایشگاه جایزه عکس مستند اجتماعی «شید» در خانه هنرمندان ایران
 
 

تاریخ: ۲۷ فروردین ۱۳۹۶

 هفتمین نمایشگاه جایزه عکس مستند اجتماعی «شید» جمعه ۲۵ فروردین  در نگارخانه ممیز خانه هنرمندان ایران با نمایش مجموعه‌ عکس‌های راه‌یافته به بخش نمایشگاهی این جایزه گشایش یافت. 

داوری مرحله نخست این دوره از جایزه شید دوشنبه 21 فروردین با حضور سیف‌الله صمدیان، نیوشا توکلیان و محمدرضا سلطانی برگزار شد. در این جلسه داوری در نهایت ۱۷ مجموعه از ۱۶ عکاس برای راه‌یابی به مرحله دوم انتخاب شدند. در مرحله دوم داوری علاوه بر سه داور ذکر شده یومی‌گوتو و بهروز مهری نیز حضور دارند و مجموعه‌های نهایی برای حضور در بخش نمایشگاهی گزینش می‌شوند.

هفتمین نمایشگاه جایزه عکس شید از ۲۵ فروردین تا سوم اردیبهشت ادامه دارد. کارگاه‌ها و نشست‌‌های آموزشی مرتبط با عکس مستند اجتماعی همزمان با این نمایشگاه تحت عنوان «هفته عکس مستند اجتماعی» در خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود. 

 

«شید» (به معنای نور و روشنایی) یک جایزه مستقل و تخصصی عکاسی است که هر سال به یک عکاس در حوزه عکاسی مستند اجتماعی اعطا می‌شود. این جایزه زیر نظر شورای سیاست‌گذاری متشکل از پیمان هوشمندزاده، بهروز مهری و روشن نوروزی برگزار می‌شود و همه‌ی عکاسان آماتور و حرفه‌ای از سراسر جهان می‌توانند در این جشنواره شرکت کنند.

مراسم پایان هفتمین جایزه شید پنج‌شنبه ۳۱ فروردین با معرفی برگزیده این دوره از جایزه شید در محل خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود.

منبع: خانه هنرمندان

 

 

تبلیغات