خبرها | هنر کلاسيک
 
حضور هنرمندان ایرانی در نمایشگاه صنایع دستی فلورانس
 
 


 تاریخ؛ ۹ اردیبهشت ۱۳۹۶


۱۸ هنرمند ایرانی در هشتادویکمین دوره نمایشگاه بینالمللی صنایع دستی و هدایا در شهر فلورانس ایتالیا به مدت ۱۰ روز به رقابت و هنرنمایی میپردازند.

 

هشتادویکمین دوره نمایشگاه بینالمللی صنایع دستی و هدایا فلورانس در حالی آغاز شد که بیش از ۵۰ کشور مختلف از ۵ قاره جهان به معرفی دست ساختههای هنری خود در قدیمیترین فستیوال جهانی صنایعدستی در قلعه تاریخی "فرتزا باشو" در شهر فلورانس ایتالیا از تاریخ ۲ تا ۱۱ اردیبهشت ماه سالجاری به مدت ۱۰ روز به رقابت و هنرنمایی میپردازند.  

 

به گفتهی مدیرکل صادرات معاونت صنایعدستی و هنرهای سنتی؛ پویا محمودیان: این نمایشگاه یکی از قدیمیترین نمایشگاههای بینالمللی صنایع دستی دنیاست که تنها چند سال متوالی در خلال جنگ جهانی دوم برگزار نشده و این شهر به عنوان مرکز هنری کشور ایتالیا و با شروع فصل سفر، هر ساله در ماه آوریل با تعداد بیشماری از گردشگران داخلی و خارجی روبرو است. نمایشگاه فلورانس با بخشهای متنوعی چون صنایع دستی، هدایا، دکوراسیون داخلی، غذاهای سنتی و سوغات در جذب مخاطب بر جاذبههای گردشگری این شهر افزوده است.  

 

در میان کشورهای مشارکت کننده در فلورانس ۲۰۱۷، سرخ پوشان آمریکایی از مهمانان ویژه این نمایشگاه محسوب میشوند که با نمایش آثار فرهنگی، صنایع دستی، موسیقی و رقصهای آیینی خود نسبت به معرفی و آشنایی بازدیدکنندگان با فرهنگ قدیمیترین ساکنان قاره آمریکا خودنمایی میکنند.

۱۸ نفر هنرمند صنایع دستی در رشتههای گلیم، زیورآلات سنتی، سفال و سرامیک، معرق چوب، خراطی روی چوب، چاپ باتیک، صنایع دستی دریایی، سوزن دوزی بلوچ و... از ۷ استان تهران، همدان، هرمزگان، سیستان و بلوچستان، البرز، اردبیل، آذربایجان شرقی در این نمایشگاه در کنار کشورهای مختلف به رقابت پرداختند.  

این نمایشگاه که با همکاری دفتر صادرات معاونت صنایع دستی و دفتر گردشگری کانون جهانگردی و اتومبیلرانی هنر و صنایع دستی ایرانی را که نتیجه دسترنج هنرمندان این سرزمین است در فضایی بالغ بر ۱۰۰ متر مربع به نمایش گذاشتند


منبع: ایسنا

 

 

تبلیغات