خبرها | موسيقی
 
نشان رئیس جمهور ارمنستان برای موسیقیدان ایرانی
 
 
 

تاریخ: ۱۳ خردادماه ۱۳۹۶


سرژ سرکیسیان رئیس جمهوری ارمنستان با قدردانی از رازمیک اوحانیان استاد ایرانی موسیقی برای سال‌ها کار هنری و تلاش برای نزدیک کردن مردم این کشور و ایرانیان به وی نشان برجسته هنری «موسس خرناتسی» فیلسوف و تاریخ شناس ارمنی اهدا کرد.


اوحانیان استاد برجسته موسیقی و رهبر کر ارکستر سمفونیک تهران با حضور گروهی از شخصیت‌ها و چند تن از مقام‌های این کشور در شهر ایروان نشان و لوح تقدیر را از سرکیسیان دریافت کرد.


سپاس از انجام خدمات تاثیرگذار برای تاریخ و فرهنگ ایران و ارمنستان، کارنامه ارزشمند حرفه‌ای در عرصه موسیقی به ویژه جمع آوری آواهای ملی ایرانی و ارمنی، اجراهای متعدد، شناساندن فرهنگ ایران و ارمنستان در عرصه های جهانی و بین المللی و تنظیم های ماندگار موسیقی دو کشور از دیگر زمینه های انتخاب استاد اوهانیان برای دریافت این نشان است.


استاد اوحانیان از موسیقیدانان و رهبران برجسته موسیقی در ایران برای انجام فعالیت های هنری در عرصه موسیقی در جشنواره های داخلی و بین المللی نشان های فراوانی گرفته است. 


وی که دارنده دکترای درجه یک هنری از شورای ارزشیابی هنرمندان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است، مدال طلای سه دوره جشنواره موسیقی ارمنستان را کسب کرده و هشت دوره نیز به عنوان داور در جشنواره بین المللی موسیقی فجر فعالیت کرده است.


منبع: ایرنا

 

 

تبلیغات