خبرها | سينما و تئاتر
 
تئاتر عروسکی«تا یک بشمار» برنده‌ی دو جایزه‌ی والیس لهستان ‌
 
 


تاریخ: ۱۷ خردادماه ۱۳۹۶


نمایش «تا یک بشمار» اثر گروه تئاتر «یاس تمام» برنده ۲ جایزه از جشنواره معتبر «والیس» کشور لهستان شد.


به گفتهی زهرا صبری سرپرست گروه تئاتر «یاس تمام» درباره جدیدترین تجربه حضور جهانی این در جدیدترین تجربه حضور بین المللی گروه، نمایش «تا یک بشمار» را در سی امین دوره جشنواره رقابتی «والیس» در کشور لهستان به صحنه بردیم که در بخش رقابتی این جشنواره ۱۴ نمایش از کشورهای مختلفی نظیر روسیه، آلمان، لهستان، ایتالیا و اسپانیا حضور داشتند.


بنا به گفته جاروسلاو انتونیوک مدیر جشنواره والیس، محور جشنواره امسال مروری بر شرایط بشر بود و تمام نمایشها با رویکرد به اساطیر و داستانهای افسانهای و قابل لمس، به شرایط و مشکلات در زندگی مردمی پرداخته بودند.


کارگردان نمایش «تا یک بشمار» درباره بازخورد حضور این اثر نمایشی در جشنواره «والیس» لهستان، گفت: در بخش رقابتی این جشنواره، هر اثر تنها یک اجرا داشت و ما هم یک اجرا داشتیم. خوشبختانه بازخورد مخاطبان، منتقدان و هنرمندان حاضر در این جشنواره بعد از اجرای «تا یک بشمار» بسیار عالی بود.


نمایش «تا یک بشمار» موفق شد تا در سی امین جشنواره بینالمللی «والیس» لهستان جایزه اول کارگردانی و جایزه طراحی نمایش را دریافت کند. البته منظور از جایزه طراحی نمایش، طراحی صحنه اثر نبود و این عنوان برای شکل کلی اجرای نمایش در نظر گرفته شده بود.


نمایش «تا یک بشمار» توسط زهرا صبری و برگرفته از اشعار خیام نوشته شده است و محسن شاهپیری، حسین دیوان دری و رضا بهرامی بازیگران و بهرنگ عباسپور نیز نوازنده و آهنگساز این اثر نمایشی است. در این نمایش بازیگران با استفاده از گِل و در مقابل چشم مخاطبان، عروسکها و صحنههای مختلف نمایشی را خلق میکنند.


منبع: خبرگزاری مهر

 

 

تبلیغات