خبرها | سينما و تئاتر
 
«روتوش» بهترین فیلم کوتاه جشنواره کراکوف شد
 
 


تاریخ: ۱۷ خردادماه ۱۳۹۶


فیلم کوتاه «روتوش» با کسب جایزه بهترین فیلم کوتاه داستانی بخش مسابقه بینالملل جشنواره فیلم کراکوف، برای دومین بار پیاپی به آکادمی اسکار معرفی شد.


«روتوش» به کارگردانی کاوه مظاهری که پیش از این و در نخستین حضور بینالمللی خود موفق به کسب جایزه بهترین فیلم کوتاه داستانی جشنواره «ترایبکا» و کسب معرفی نامه به آکادمی اسکار شده بود، در دومین حضور بینالمللی خود و کسب جایزه مشابه از پنجاه و هفتمین جشنواره فیلم «کراکوف»، برای دومین بار پیاپی به آکادمی اسکار معرفی شد.


همچنین «روتوش» علاوه بر کسب جایزه بهترین فیلم کوتاه داستانی با عنوان اژدهای نقرهای Silver Dragon، جایزه دون کیشوت را هم از طرف فدراسیون بینالمللی انجمنهای فیلم FICC، نیز به دست آورده است تا کاوه مظاهری با دو جایزه از جشنواره کراکوف به ایران بازگردد.


دیگر جوایز این جشنواره شامل اژدهای طلایی به مستند کوتاه «در ماه جاری» ساخته متیو گاریگلیو، محصول سوییس و آرژانتین، اژدهای نقرهای به بهترین مستند به مستند کوتاه «منشا مشکل» ساخته تسا لوییس پوپ، محصول هلند و اژدهای نقرهای به بهترین انیمیشن به انیمیشن کوتاه «مورد عجیب و غریب» ساخته زبیگنیف ژاپلا، محصول لهستان اهدا شد.


 داوری بخش مسابقه فیلمهای کوتاه بینالملل را آگنسیا اسمیوزینسکا، ماریو میکاءلو، گیزا م. توث، آلوارو یبرا و گیدره زیکیت برعهده داشتند.


پنجاه و هفتمین جشنواره فیلم کراکوف از تاریخ ۲۸ می تا ۶ ژوئن ۲۰۱۷ برابر با ۷ الی ۱۴ خردادماه ۱۳۹۶ در لهستان برگزار شد.


منبع: خبرگزاری مهر

 

 

تبلیغات