خبرها | سينما و تئاتر
 
سینمای ایران از خاور تا باختر
 
 
 

تاریخ: ۲۰ خردادماه ۱۳۹۶

اینروزها فیلمهای ایرانی در جشنوارههای گوناگون بینالمللی از شانگهای تا سیاتل امریکا به روی پرده میروند.


دو فیلم «وارونگی» و «نفس» در سومین جشنواره فیلمهای ایرانی زوریخ موفق به دریافت جایزه شدند.

به گزارش ایسنا طبق خبر رسیده، در سومین جشنواره فیلمهای ایرانی زوریخ فیلم «وارونگی» به کارگردانی بهنام بهزادی جایزه بهترین فیلم و «نفس» به کارگردانی نرگس آبیار جایزه تماشاگران را دریافت کردند.


در این جشنواره رقابتی که از تاریخ ١١ تا تاریخ ١٧ خرداد برگزار شد، فیلمهایی چون  «وارونگی»،«به دنیا آمدن»، «رفتن»، «لاک قرمز»، «پولاریسم»، «نفس» ، «باغ های زردآلو»، «فرزندان»، «ابد و یک روز»، «نقطه کور»، «یک روز طولانی»  و «من» روی پرده رفت و «نفس» نرگس آبیار عنوان بهترین فیلم از نگاه تماشاگر را از جشنواره زوریخ دریافت کرد.


در این دوره از جشنواره فیلم زوریخ بزرگداشت داریوش مهرجویی نیز برگزار شد و دو فیلم «لیلا» و «گاو» به نمایش درآمد.


هچنین فیلمهای «٧٦ دقیقه و ۱۵ ثانیه » ساخته سیف الله صمدیان و آخرین فیلم کیارستمی با نام «منو ببر خونه» به منظور گرامی داشت یاد و خاطر این فیلمسار نمایش داده شد.


همچنین سومین جشنواره فیلم مادرید که از ١٨ تا ٢٧ خرداد در حال برگزاری است، بخش ویژه سینمای کمدی ابزورد ایران را برپا داشته و چهار فیلم «آبادان»، «کارگران مشغول کارند»، «پذیرایی ساده» و «اژدها وارد میشود» را با حضور مانی حقیقی و فیلمهای «ماهی و گربه»، «اجاره نشینها»، «مهمان مامان» و «مادر قلب اتمی» را در این بخش به نمایش میگذارد.


منبع: ایسنا

 

 

تبلیغات